Elementy aluminiowe lub stalowe są narażone na korozję i negatywny wpływ czynników atmosferycznych. By zapewnić im ochronę i estetyczny wygląd oraz równomiernie i precyzyjnie nałożyć farbę dobrze postawić na malowanie lub lakierowanie proszkowe.

Lakierowanie proszkowe to technika malowania stali i aluminium, która pozwala na wysoką przyczepność cząsteczek farby do powierzchni. Poza tym tak nałożona powłoka pozwala na stworzenie trwałej warstwy farby. Dzięki użyciu tej metody na elementach ze stali nie powstają łuszczące się plamy, które psują wygląd komponentu. Dzięki temu meble ogrodowe lub elementy karoserii zachowają nienaganny wygląd na wiele lat.

Lakierowanie proszkowe: wady i zalety

Lakierowanie proszkowe więcej zalet niż wad. Pierwszym z atutów jest duża odporność na ścieranie. Drugim wyróżnikiem jest dużo lepszy wygląd, dzięki równomiernemu nałożeniu farby. Kolejne to mniejsze koszty malowania i mniejsza szkodliwość dla środowiska.

Do wad należą zależność efektu od tego, jak dokładnie oczyszczono powierzchnię malowania. Drugą wadą jest konieczność użycia specjalistycznych narzędzi.

Gdzie znaleźć dobrą lakiernię?

Z racji tego, że mimo wielu zalet lakierowanie proszkowe wymaga użycia odpowiednich farb i narzędzi, a to wiąże się z tym, że malowanie samodzielnie tą techniką jest bardzo trudne i może się nie udać. Dlatego warto wybrać jedną z lakierni w okolicach swojej miejscowości.

W Krakowie do cenionych lakierni wykonujących malowanie tą techniką jest Alucolor. To zespół specjalistów, którzy wykonują malowanie proszkowe szybko i doskonale, a nowoczesny sprzęt sprawia, że lakierowana powierzchnia wygląda idealnie i jest odporna zarówno na wpływ pogody, jak i korozję. Wybierając tę krakowską lakiernię, zapewnisz sobie wysokiej jakości usługi, których wysoka jakość pozwoliła lakierni zdobyć zaufanie klientów.